přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Lektoři

Bára Kovářová

Józe se věnuji několik let a jsem za to nesmírně vděčná. Velmi děkuji svým rodičům, že mě vedli odmalička ke sportu a tím se stal pohyb součástí mého každodenního života. Prvotní školou bylo lektorování různých forem aerobního cvičení, což považuji za počáteční start na mé cestě. V průběhu studií Vysoké školy v Praze jsem si zašla na lekci jógy. Nedalo by se říct, že se jednalo o lásku na první pohled. Byla jsem velmi překvapená, jaká je to dřina a jak mě dokáže „zničit“ lekce powejógy. Měla jsem velké štěstí, že jsem byla ve velkoměstě, kde v tu dobu také vzniklo energy studio Václava Krejčíka a já mohla navštěvovat rozmanité lekce jógy, za což velmi děkuji.

Začala jsem usilovně cvičit a narážet na své hranice v podobě ohebnosti, zkráceného svalstva, držení rovnováhy, snažila se je překonat a zdolat. Počáteční trápení pro mě bylo velkou výzvou. Zároveň jsem byla překvapená, co se mnou provádí upoutání pozornosti k dechu, soustředění se na něj a následné vyvolání pocitu klidu.

Velkou životní inspirací je pro mě můj manžel a naše dvě dcery, Eliška a Alenka. Díky nim jsem o velký kus dál, stále pokračuje má cesta jógy, cesta za poznáním, nejen sebe sama.

Soulad jógových asán a dechu ve mně probouzí naprosté naplnění, potřebu, lásku, chuť, uspokojení. Učí mě vnitřnímu porozumění, vědomého prožitku a vnějšímu naslouchání.

Mám ráda převážně silovou powerjógu, ale v poslední době jsem propadla klidu a síle jinové jógy.

Mezi mé oblíbené pozice patří bojovníci, snažím se v nich propojit bojovnost s jemností, a také holubí král pro dokonalé uvolnění kyčelních kloubů.

Motto: „ Jít, hledat, snažit se najít, ale hlavně si nepřestávat věřit.“

Fotografie lektora Bára Kovářová

lektoři