přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Lektoři

Natalija Kučerenko

Jmenuji se Natalija Kučerenko a miluji jógu a břišní orientální tance Jógu vnímám jako nástroj sebetransformace a probuzení jasnějšího vědomí.

Poprvé jsem se seznámila s jógou v roce 1997. V tomto čase jsem cvičila pouze z důvodu zdraví těla, protože jsem často pociťovala bolesti zad způsobené skoliózou hrudní páteře. Zvládla jsem to díky józe, a pochopila, že je to unikátní systém nejen pro tělo, ale i pro zdraví duše. Jóga je cesta k sobě. Dokáže změnit člověku život, zlepšit zdravotní stav, zahojit bolavou duši, je to způsob života, kterému se chci věnovat.

Začala jsem s Hatha jógou v roce 2004, kdy jsem ukončila vysokou školu – akademii tělocviku, a začala pracovat v salónu krásy a zdraví ve městě Charkov jako lektorka kurzu cvičení pro zdraví „Jóga + pilates“.

V roce 2011 jsem potkala gurua Lamu Oezera. Seznámil mne s Radža jógou. Každý rok máme semináře a pobyty, které mi dodávají znalosti a vědomosti. Měla jsem štěstí v roce 2014, kdy jsem byla na retreatu v Nepálských Himalájích v budhistickém klášteru, kde jsem pochopila, že prostředí umocňuje vliv jógových praktik a meditací a mění pohled na život.

Nikdy není pozdě načerpat znalosti a vědomosti a proto jsem v roce 2017-2018 studovala kurz učitele jógy – teacher yoga International Yoga Federation ve škole jógy Andreja Verby v Moskvě.

Nyní bydlím bezmála rok v ČR a mám individuální cvičení na Skype. Na mých hodinách jógy se zaměřujeme na zlepšení hybnosti nejvíce zatěžovaných částí těla jednostrannou zátěží: páteř, kyčelní klouby, kolena. Cvičíme taky pranajamy relaxujeme a necháváme se nést na vlně okamžiku „tady a teď“.

Fotografie lektora Natalija Kučerenko

lektoři