přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Druhy jógy

Jóga pro začátečníky

Chystáte se na jógu poprvé? Vracíte se k józe po delší pauze? Chcete se po sedavém dni nenáročně protáhnout a více se zaměřit na správné provedení jednotlivých pozic? Pokud máte pocit, že vám schází fyzická kondice a flexibilita a odpověděli jste alespoň jednou „ano“, jsou pro vás lekce jógy pro začátečníky to pravé. Zahřejete své tělo pozdravem slunci, protahováním ho připravíte na jednotlivé ásany a do nich vás zkušený lektor navede tak, aby pro vás pozice byla příjemná a přínosná a nehrozilo vám, že si při ní ublížíte. Zároveň se naučíte, jak propojit pohyb a dech v jeden fungující celek a na závěr hodiny necháte odpočinout tělo i mysl. Garantujeme, že po čase se fyzická kondice, pružnost, a hlavně radost z pohybu dostaví samy.

Jemná jóga

Nový koncept lekcí, jemná jóga pro všechny, kdo chtějí začít zlehka, v klidnějším tempu :) vhodná pro klienty se zraněním, po nemoci, po porodu, pro aktivní seniory nebo prostě pro Ty, kdo si chtějí odpočinout, ale přitom se protáhnout a něco pro sebe udělat. V jemné józe klademe důraz na správné dýchání a výdrž v pozicích. Na úvod lekce uvolníme tělo, uvědomíme si a prodloužíme dech a nastavíme plný jógový dech. Lekce je zpravidla zakončená relaxací s aromaterapií.

Ilustrační fotografie k power józe

RŮZNÉ DRUHY POWER JÓGY:

Jóga při svíčkách

Přijďte se na chvíli zastavit .. protáhnout své tělo, zklidnit mysl, uvědomit si svůj dech .. a na konci, no na konci si lehneme a budeme jen tak .. prostě jen tak .. tak přijďte od září zakusit jen tak být 😍 Pojedeme v pomalém tempu, budeme se protahovat, proplujeme pozdravem slunci, zkusíme se sladit s našim dechem a hlavně budeme relaxovat .. vše jen při svíčkách ponořeni do sebe, do svého těla, do svého dechu... soustředíme se jen na sebe a své možnosti, protože stejně na kolegu vedle na podložce moc neuvidíte. Uvidíte jen na mne, protože budu mít kolem sebe více světélek .. Ale i když máme jen decentní osvětlení - takové příjemné přítmí při svíčkách, tak se nemusíte obávat, pokud se s jógou teprve seznamujete, že by jste se v tom ztratili .. není to náročné, jedeme v pomalém tempu, nikam nespěcháme a vše vysvětluji .. a pokud se v tom i tak ztratíte, tak se určitě zase někde společně najdeme... Vhodné i pro začátečníky lekce je vedena v pomalejším tempu a vše vysvětluji, takže zvládne každý i nováček, vhodné pro ženy i muže každého věku... ♥ ... Karin PRAXE, PRAXE A ZASE PRAXE .. TO JE KLÍČ K JÓZE

Ranní jóga (sunrise jóga)

Zažijte krásný start dne s jemnou vinyasa jógou, která vás nastartuje, ať už vás čeká den v práci nebo víkendová zábava. Lekce sunrise jógy obsahuje pozvolné zahřívání a protahování celého těla v postupném, mírně se zvyšujícím tempu tak, aby se rozproudila energie potřebná pro celý den. Závěrečná relaxace vyčistí mysl od zbytečných myšlenek a připraví ji tak na to, aby byla během dne otevřená novým postřehům a nápadům.

Polední jóga (lunch jóga)

Pokud víte, že vás čeká dlouhý pracovní den, nestíháte večerní jógu či jste po celém dni v práci unavení a zároveň si můžete dát během poledne pauzu, vyzkoušejte lunch jógu. Jedná se o dynamickou lekci power jógy, která vás nakopne a dodá vám potřebné osvěžení a energii, abyste s úsměvem zvládli zbytek náročného dne. Lekce je určena pro začátečníky i pravidelné praktikující power jógy.

Jin&Jang jóga

Lekce příjemně a vyváženě spojuje silovou (jangovou) a relaxační (jinovou) část. Během první poloviny lekce vás čeká energická power vinyasa, čili střídání pozic v rytmu vašeho dechu, během kterého se zahřejete a zapotíte. Následně necháte své tělo zaslouženě odpočinout při prodloužené relaxaci.

Fit&Slim jóga

Power jógová lekce, která je určená pro tvarování postavy a hubnutí. Obsahem lekce jsou ásany, které zpevňují rizikové partie a dynamické přechody či intervalové sekvence, které účinně spalují tuk. Lekce je vhodná i pro ty, kteří nemají zkušenosti s jógou, a především pak pro ty, kteří si chtějí dát pořádně do těla a příliš je nezajímá jógová filozofie nebo názvy ásan.

Jóga v rytmu dechu

Při cvičení jógy kombinujete delší výdrže v jednotlivých pozicích s protahováním, dosáhnete toho, že vaše svaly budou nejen pevné a vytvarované, ale také pružné a hezky štíhlé. Přijďte se zklidnit a zbavte se napětí, přivítejte či zakončete den se zájmem sami k sobě a naberte energii a jemně posilte nejen své tělo, ale i mysl :-) Lekce je vhodná pro začátečníky, mírně pokročilé a ostatní zájemce.

Jóga pro muže – Broga

Nevěřte tomu, že jóga je pohyb pouze pro ohebné ženy – původní jóga byla čistě mužskou záležitostí. Broga je trend, který hýbe světem a myslí na mužskou část populace. Co čekat od brogy – spojení klasických jógových pozic se silovými prvky, u kterých se zapotíte, posílení celého těla a protažení svalů, které se mají tendenci například u běžců zkracovat či dynamické sekvence a přechody mezi pozicemi, které zvýší vaši celkovou fyzickou kondici. Co od brogy nečekejte – povídání o čakrách, složité názvy pozic, nohu za hlavou nebo meditační hudbu. Broga je vhodná pro všechny muže, ať už své tělo trápí celodenním sezením v kanceláři, nebo pravidelně sportují, ale stretching opomíjejí.

A DALŠÍ DRUHY JÓGY:

Jin jóga

Jinová jóga je protikladem ke stresu všedního dne i náročným cvičením ve fitness centrech. Hodit se vám bude, pokud potřebujete zrelaxovat po náročném pracovním dni nebo jako doplněk k fyzicky náročným aktivitám, po kterých potřebujete nechat odpočinout znavené tělo a roztěkanou mysl. Během jinové lekce se naučíte setrvávat několik minut v jednotlivých ásanách a v každé z nich dovolíte svému tělu, aby se dostatečně uvolnilo a aklimatizovalo, často s využitím různých jógových pomůcek, které zvýší váš komfort v pozici. Tlumené osvětlení, svíčky a klidná, tichá hudba jen umocní váš relaxační prožitek. Jinová jóga učí respektu k vlastnímu tělu, klidu a uvolnění a cílí především na hlubší vrstvy vašeho těla – kosti, vazy a klouby.

Fit jóga pro muže i ženy

Power jógová lekce, která je určená pro dynamické ženy a muže (broga je jóga pro muže). Obsahem lekce jsou ásany, které zpevňují rizikové partie a dynamické přechody či intervalové sekvence, které účinně spalují tuk. Lekce je vhodná i pro ty, kteří nemají zkušenosti s jógou, a především pak pro ty, kteří si chtějí dát pořádně do těla a příliš je nezajímá jógová filozofie nebo názvy ásan. Na lekce se přihlašujete přes rezervační systém zde na webu v záložce "rozvrh". Do e-mailu Vám pošleme odkaz a Vy cvičíte v pohodlí svého domova.

Ilustrační fotografie k hathajóze

Jóga rovnou z práce

Jógové rozhýbání po celodenním sezení u počítače nebo v autě. Prodloužíme páteř do výšky, rozhýbáme hrudník, prokrvíme končetiny a uvolníme se. Lekce je vhodná pro všechny úrovně.

Ilustrační fotografie k józe pro děti

JÓGA PRO DĚTI:

Minijogínci 4 – 6 let

Minijogínci – to je jóga pro naše malé radosti vedená hravou formou. Děti si při ní zahrají na různá zvířátka, vyslechnou poutavé příběhy a zahrají si hry – a ani si nevšimnou, že během té doby vlastně cvičily. Součástí cvičení je například i procvičování klenby chodidla, které preventivně působí proti plochonoží. Pokud chcete vaše děti vést ke zdravému a smysluplnému trávení volného času, jógová školka by pro ně mohla být tím pravým spojením pohybu a zábavy.

Jogínci 5 – 10 let

Často zapomínáme, že i naše děti tráví podstatnou část dne sezením za stolem – ve školních lavicích. Nezdravý a sedavý způsob života je potřeba už v útlém věku kompenzovat sportem a pohybovými aktivitami tak, aby naše malé školáky později nebolela záda. Jóga pro děti vede jogínky k tomu, aby zachovávali správné držení těla a dává prostor pro nácvik plynulého dechu. Zároveň je lekce jógy vedena hravou formou tak, aby děti bavila a odcházely po hodině s úsměvem a odpočaté.

Teen yogis 10 – 15 let

Lekce jógy zaměřené na dospívající, při které posílí nejen zádové svalstvo a zlepší držení těla. Jóga přispívá k fyzické i psychické pohodě a pomáhá najít klid během bouřlivého období, napomáhá ke zlepšení koncentrace a paměti (to se bude hodit ve škole!) a vytvoření pozitivního vztahu k vlastnímu tělu.

Ilustrační fotografie k józe pro těhotné

Jóga pro těhotné a jemná jóga pro ostatní

Otevřená lekce je vhodná pro těhotné a pro začínající s jógou nebo pro zájemce, kteří se dostávají k pohybu po dlouhé době, po úraze, nebo kteří z časových důvodů dlouho nemohli cvičit. Lekce je vhodná také pro všechny, kdo si chtějí v odpočinout a příjemně se protáhnout. Přijďte si zacvičit s kamarádkou! Tělo ženy se v těhotenství mění a s ním i jeho potřeby. Proč se však během tohoto krásného období ochudit o možnost pohybu, když je tady těhotenská jóga- během lekce vás lektorka provede pozicemi, které přispívají k celkovému uvolnění těla a mysli, a to vše s ohledem na to, ve kterém období těhotenství se zrovna nacházíte. Jóga vám také pomůže zmírnit možný stres a obavy z blížícího se porodu a naučíte se některé dechové techniky, které vám mohou nejen při něm napomoci. Praktikování jógových ásan a pozic je vhodné od druhého trimestru (od 13. týdne). Stane-li se, že těhotná žena navštíví jinou lekci, než jógu pro těhotné, bere riziko sama na sebe. Dynamická jóga není vhodná pro těhotné ženy, a to především v prvním trimestru. Svůj stav a rozhodnutí cvičit konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Cvičení (nejen) pro těhotné

Těhotenské cvičení je určeno nastávajícím maminkám, které chtějí posílit svou fyzickou a psychickou kondici. Pod odborným dohledem porodní asistentky přiměřeně procvičíte celé tělo se zaměřením na cviky předcházející a ulevující běžným těhotenským potížím (otoky, bolesti zad, křeče v lýtkách, atd). Provádíme také nácvik různých typů dýchání a nácvik úlevových poloh, včetně relaxace. Prospěšná je i možnost kontaktu s ostatními maminkami a porodní asistentkou. Získáte tak nové poznatky a cenné informace a odpovědi na své otázky ohledně těhotenství a porodu.

Pilates

Pilates je cvičební metoda, která působí skvěle na tělo i mysl. Posilujeme a protahujeme svaly celého těla. Při cvičení se koncentrujeme: ✓ na zpevněný střed těla (CORE), z něhož cviky vycházejí ✓ na dech ✓ na přesné a plynule provedení cviku ✓ uvolnění/relaxaci Každý cvik má více opakování (většinou kolem 10), ale to je individuální, protože důležitější, než kvantita je pro nás kvalita. Ráda vybízím, ať klienti u cvičení zapojí i určitou vizualizaci/představu, což zajistí, že svaly jsou ještě aktivnější a mysl v přítomném okamžiku. Konec lekce je zpříjemněný o vedenou relaxaci.

Kundalini jóga

Jóga vědomí (kundaliní jóga) je jedinečná a účinná forma jógy, která se zaměřuje na aktivaci kundalini energie, což je energie uložená v dolní části páteře. Tato energie se obvykle považuje za "spící" a cvičení kundalini jógy má za cíl ji probudit a vést ji nahoru páteří, což má pomoci s duchovním růstem a osvícením. Tato jóga vědomí nabízí mnoho výhod pro naše tělo i mysl. Cvičení kundalini jógy mohou pomoci posílit tělo, zlepšit flexibilitu a koordinaci, zmírnit bolesti zad a zlepšit celkovou pohodu těla. Může také pomoci zklidnit mysl, zlepšit koncentraci a pomoci v boji s úzkostí a depresí. Kundalini jóga může také pomoci při hledání vnitřního míru a duchovního růstu. Cvičením tohoto druhu jógy si můžete pomoci otevřít duchovní dimenzi, rozvinout svou intuici a pomoci si při hledání smyslu života.

Individuální (privátní) lekce

Nechcete nebo nemůžete se zúčastnit skupinové lekce? Chcete mít konkrétní lektorku jen sami pro sebe? Můžete využít výhod soukromé lekce v prostorách jógového studia. Individuální hodiny jógy nabízejí možnost cvičit přesně podle vaší osobní potřeby. Vhodná praxe pro ty, kteří se nemohou z časových nebo z různých fyzických či psychických důvodů účastnit skupinového cvičení (např. stav při nebo po těžké nemoci, během složitého životního období, po traumatickém zážitku). Právě v takovou dobu může cvičení jógy a dechové cvičení pomoci smířit se s událostmi, zpracovávat je a najít zase vnitřní klid. Lekci je nutné domluvit předem s ohledem na typ praxe, čas lektorky a volného místa v sále.

Ilustrační fotografie k meditacím

Meditace s mluveným slovem

FYZIO JÓGA V lekci dbáme na to, aby ásany=pozice byly praktikovány s ohledem na principy zdravého pohybu a v rytmu dechu. U ásan vysvětlujeme, kde/jak je třeba se opřít, co nebo kam se vytáhnout, co uvolnit, a zapojujeme také představivost, a tím naše mysl zůstává v přítomném okamžiku. V lekcích nás čekají také různé dechové techniky, které lze využít i mimo podložku. Závěr lekce patří vedené relaxaci, při které si dovolíme chvilkové zastavení a čerpání všech benefitů z předchozího cvičení. Lekce je vhodná také pro těhotné.

Připojte se k nám

získejte pozvánky na naše akce