přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Druhy jógy

Jóga pro začátečníky

Chystáte se na jógu poprvé? Vracíte se k józe po delší pauze? Chcete se po sedavém dni nenáročně protáhnout a více se zaměřit na správné provedení jednotlivých pozic? Pokud máte pocit, že vám schází fyzická kondice a flexibilita a odpověděli jste alespoň jednou „ano“, jsou pro vás lekce jógy pro začátečníky to pravé. Zahřejete své tělo pozdravem slunci, protahováním ho připravíte na jednotlivé ásany a do nich vás zkušený lektor navede tak, aby pro vás pozice byla příjemná a přínosná a nehrozilo vám, že si při ní ublížíte. Zároveň se naučíte, jak propojit pohyb a dech v jeden fungující celek a na závěr hodiny necháte odpočinout tělo i mysl. Garantujeme, že po čase se fyzická kondice, pružnost, a hlavně radost z pohybu dostaví samy.

Jemná jóga

Nový koncept lekcí, jemná jóga pro všechny, kdo chtějí začít zlehka, v klidnějším tempu :) vhodná pro klienty se zraněním, po nemoci, po porodu, pro aktivní seniory nebo prostě pro Ty, kdo si chtějí odpočinout, ale přitom se protáhnout a něco pro sebe udělat. V jemné józe klademe důraz na správné dýchání a výdrž v pozicích. Na úvod lekce uvolníme tělo, uvědomíme si a prodloužíme dech a nastavíme plný jógový dech. Lekce je zpravidla zakončená relaxací s aromaterapií.

Ilustrační fotografie k power józe

RŮZNÉ DRUHY POWER JÓGY:

Jóga pro začátečníky a mírně pokročilé

Základním principem cvičení je pozdrav slunci a dynamické (ne rychlé) opakování jednotlivých ásan v rytmu dechu a v sestavě pozdrav slunci. Pro začátečníky je lekce uzpůsobená klidným tempem, jednoduchými ásanami (pozicemi), aby byli schopni se správně naučit dýchat, správně držet tělo, koncentrovat a uvolnit se. Do pozdravu slunci jsou dosazovány základní dynamické pozice bojovníků, a z nich jsou vytvářeny jednoduché sekvence podobných a příbuzných ásan. Na začátku lekce se instruktor věnuje správné technice uvolnění, rozhýbání těla, dechu a svalové práci uvnitř těla. Lekce vždy končí závěrečným uvolněním a relaxací.

Ranní jóga (sunrise jóga)

Zažijte krásný start dne s jemnou vinyasa jógou, která vás nastartuje, ať už vás čeká den v práci nebo víkendová zábava. Lekce sunrise jógy obsahuje pozvolné zahřívání a protahování celého těla v postupném, mírně se zvyšujícím tempu tak, aby se rozproudila energie potřebná pro celý den. Závěrečná relaxace vyčistí mysl od zbytečných myšlenek a připraví ji tak na to, aby byla během dne otevřená novým postřehům a nápadům.

Polední jóga (lunch jóga)

Pokud víte, že vás čeká dlouhý pracovní den, nestíháte večerní jógu či jste po celém dni v práci unavení a zároveň si můžete dát během poledne pauzu, vyzkoušejte lunch jógu. Jedná se o dynamickou lekci power jógy, která vás nakopne a dodá vám potřebné osvěžení a energii, abyste s úsměvem zvládli zbytek náročného dne. Lekce je určena pro začátečníky i pravidelné praktikující power jógy.

Jin&Jang jóga

Lekce příjemně a vyváženě spojuje silovou (jangovou) a relaxační (jinovou) část. Během první poloviny lekce vás čeká energická power vinyasa, čili střídání pozic v rytmu vašeho dechu, během kterého se zahřejete a zapotíte. Následně necháte své tělo zaslouženě odpočinout při prodloužené relaxaci.

Fit&Slim jóga

Power jógová lekce, která je určená pro tvarování postavy a hubnutí. Obsahem lekce jsou ásany, které zpevňují rizikové partie a dynamické přechody či intervalové sekvence, které účinně spalují tuk. Lekce je vhodná i pro ty, kteří nemají zkušenosti s jógou, a především pak pro ty, kteří si chtějí dát pořádně do těla a příliš je nezajímá jógová filozofie nebo názvy ásan.

Jóga v rytmu dechu

Při cvičení jógy kombinujete delší výdrže v jednotlivých pozicích s protahováním, dosáhnete toho, že vaše svaly budou nejen pevné a vytvarované, ale také pružné a hezky štíhlé. Přijďte se zklidnit a zbavte se napětí, přivítejte či zakončete den se zájmem sami k sobě a naberte energii a jemně posilte nejen své tělo, ale i mysl :-) Lekce je vhodná pro začátečníky, mírně pokročilé a ostatní zájemce.

Jóga pro muže – Broga

Nevěřte tomu, že jóga je pohyb pouze pro ohebné ženy – původní jóga byla čistě mužskou záležitostí. Broga je trend, který hýbe světem a myslí na mužskou část populace. Co čekat od brogy – spojení klasických jógových pozic se silovými prvky, u kterých se zapotíte, posílení celého těla a protažení svalů, které se mají tendenci například u běžců zkracovat či dynamické sekvence a přechody mezi pozicemi, které zvýší vaši celkovou fyzickou kondici. Co od brogy nečekejte – povídání o čakrách, složité názvy pozic, nohu za hlavou nebo meditační hudbu. Broga je vhodná pro všechny muže, ať už své tělo trápí celodenním sezením v kanceláři, nebo pravidelně sportují, ale stretching opomíjejí.

A DALŠÍ DRUHY JÓGY:

Jin jóga

Jinová jóga je protikladem ke stresu všedního dne i náročným cvičením ve fitness centrech. Hodit se vám bude, pokud potřebujete zrelaxovat po náročném pracovním dni nebo jako doplněk k fyzicky náročným aktivitám, po kterých potřebujete nechat odpočinout znavené tělo a roztěkanou mysl. Během jinové lekce se naučíte setrvávat několik minut v jednotlivých ásanách a v každé z nich dovolíte svému tělu, aby se dostatečně uvolnilo a aklimatizovalo, často s využitím různých jógových pomůcek, které zvýší váš komfort v pozici. Tlumené osvětlení, svíčky a klidná, tichá hudba jen umocní váš relaxační prožitek. Jinová jóga učí respektu k vlastnímu tělu, klidu a uvolnění a cílí především na hlubší vrstvy vašeho těla – kosti, vazy a klouby.

Fit jóga pro muže i ženy

Power jógová lekce, která je určená pro dynamické ženy a muže (broga je jóga pro muže). Obsahem lekce jsou ásany, které zpevňují rizikové partie a dynamické přechody či intervalové sekvence, které účinně spalují tuk. Lekce je vhodná i pro ty, kteří nemají zkušenosti s jógou, a především pak pro ty, kteří si chtějí dát pořádně do těla a příliš je nezajímá jógová filozofie nebo názvy ásan. Na lekce se přihlašujete přes rezervační systém zde na webu v záložce "rozvrh". Do e-mailu Vám pošleme odkaz a Vy cvičíte v pohodlí svého domova.

Ilustrační fotografie k hathajóze

Hathajóga

Hledáte-li cestu ke zklidnění roztěkaných myšlenek, k protažení těla a zajímá vás jógová filozofie, určitě vás osloví hathajóga. Tento klasický styl jógy spojuje praktikování ásan, očistné, relaxační a koncentrační techniky a přispívá tak k regeneraci těla a udržení čisté mysli. Hathajóga je klidnější a není omezená věkem ani tělesnou kondicí. Důraz se klade na dech a výdrž v každé pozici. Mezi pozicemi jsou aplikovány krátké pauzy (mezirelaxace) pro zklidnění, kdy pozice zde doznívá a zvyšují se její účinky. Pokud pro vás jóga není jen fyzické cvičení, ale vnímáte ji jako celistvý komplex, který ovlivňuje všechny aspekty života, máme pro vás připraveny lekce hathajógy.

Ilustrační fotografie k józe pro děti

JÓGA PRO DĚTI:

Minijogínci 4 – 6 let

Minijogínci – to je jóga pro naše malé radosti vedená hravou formou. Děti si při ní zahrají na různá zvířátka, vyslechnou poutavé příběhy a zahrají si hry – a ani si nevšimnou, že během té doby vlastně cvičily. Součástí cvičení je například i procvičování klenby chodidla, které preventivně působí proti plochonoží. Pokud chcete vaše děti vést ke zdravému a smysluplnému trávení volného času, jógová školka by pro ně mohla být tím pravým spojením pohybu a zábavy.

Jogínci 5 – 10 let

Často zapomínáme, že i naše děti tráví podstatnou část dne sezením za stolem – ve školních lavicích. Nezdravý a sedavý způsob života je potřeba už v útlém věku kompenzovat sportem a pohybovými aktivitami tak, aby naše malé školáky později nebolela záda. Jóga pro děti vede jogínky k tomu, aby zachovávali správné držení těla a dává prostor pro nácvik plynulého dechu. Zároveň je lekce jógy vedena hravou formou tak, aby děti bavila a odcházely po hodině s úsměvem a odpočaté.

Teen yogis 10 – 15 let

Lekce jógy zaměřené na dospívající, při které posílí nejen zádové svalstvo a zlepší držení těla. Jóga přispívá k fyzické i psychické pohodě a pomáhá najít klid během bouřlivého období, napomáhá ke zlepšení koncentrace a paměti (to se bude hodit ve škole!) a vytvoření pozitivního vztahu k vlastnímu tělu.

Ilustrační fotografie k józe pro těhotné

Jóga pro těhotné a jemná jóga pro ostatní

Otevřená lekce je vhodná pro těhotné a pro začínající s jógou nebo pro zájemce, kteří se dostávají k pohybu po dlouhé době, po úraze, nebo kteří z časových důvodů dlouho nemohli cvičit. Lekce je vhodná také pro všechny, kdo si chtějí v odpočinout a příjemně se protáhnout. Přijďte si zacvičit s kamarádkou! Tělo ženy se v těhotenství mění a s ním i jeho potřeby. Proč se však během tohoto krásného období ochudit o možnost pohybu, když je tady těhotenská jóga- během lekce vás lektorka provede pozicemi, které přispívají k celkovému uvolnění těla a mysli, a to vše s ohledem na to, ve kterém období těhotenství se zrovna nacházíte. Jóga vám také pomůže zmírnit možný stres a obavy z blížícího se porodu a naučíte se některé dechové techniky, které vám mohou nejen při něm napomoci. Praktikování jógových ásan a pozic je vhodné od druhého trimestru (od 13. týdne). Stane-li se, že těhotná žena navštíví jinou lekci, než jógu pro těhotné, bere riziko sama na sebe. Dynamická jóga není vhodná pro těhotné ženy, a to především v prvním trimestru. Svůj stav a rozhodnutí cvičit konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

Cvičení (jen) pro těhotné

Těhotenské cvičení je určeno nastávajícím maminkám, které chtějí posílit svou fyzickou a psychickou kondici. Pod odborným dohledem porodní asistentky přiměřeně procvičíte celé tělo se zaměřením na cviky předcházející a ulevující běžným těhotenským potížím (otoky, bolesti zad, křeče v lýtkách, atd). Provádíme také nácvik různých typů dýchání a nácvik úlevových poloh, včetně relaxace. Prospěšná je i možnost kontaktu s ostatními maminkami a porodní asistentkou. Získáte tak nové poznatky a cenné informace a odpovědi na své otázky ohledně těhotenství a porodu.

Pilates

Pilates je cvičební metoda, která působí skvěle na tělo i mysl. Posilujeme a protahujeme svaly celého těla. Při cvičení se koncentrujeme: ✓ na zpevněný střed těla (CORE), z něhož cviky vycházejí ✓ na dech ✓ na přesné a plynule provedení cviku ✓ uvolnění/relaxaci Každý cvik má více opakování (většinou kolem 10), ale to je individuální, protože důležitější, než kvantita je pro nás kvalita. Ráda vybízím, ať klienti u cvičení zapojí i určitou vizualizaci/představu, což zajistí, že svaly jsou ještě aktivnější a mysl v přítomném okamžiku. Konec lekce je zpříjemněný o vedenou relaxaci.

Kundalini jóga

Jóga vědomí (kundaliní jóga) je jedinečná a účinná forma jógy, která se zaměřuje na aktivaci kundalini energie, což je energie uložená v dolní části páteře. Tato energie se obvykle považuje za "spící" a cvičení kundalini jógy má za cíl ji probudit a vést ji nahoru páteří, což má pomoci s duchovním růstem a osvícením. Tato jóga vědomí nabízí mnoho výhod pro naše tělo i mysl. Cvičení kundalini jógy mohou pomoci posílit tělo, zlepšit flexibilitu a koordinaci, zmírnit bolesti zad a zlepšit celkovou pohodu těla. Může také pomoci zklidnit mysl, zlepšit koncentraci a pomoci v boji s úzkostí a depresí. Kundalini jóga může také pomoci při hledání vnitřního míru a duchovního růstu. Cvičením tohoto druhu jógy si můžete pomoci otevřít duchovní dimenzi, rozvinout svou intuici a pomoci si při hledání smyslu života.

Individuální (privátní) lekce

Nechcete nebo nemůžete se zúčastnit skupinové lekce? Chcete mít konkrétní lektorku jen sami pro sebe? Můžete využít výhod soukromé lekce v prostorách jógového studia. Individuální hodiny jógy nabízejí možnost cvičit přesně podle vaší osobní potřeby. Vhodná praxe pro ty, kteří se nemohou z časových nebo z různých fyzických či psychických důvodů účastnit skupinového cvičení (např. stav při nebo po těžké nemoci, během složitého životního období, po traumatickém zážitku). Právě v takovou dobu může cvičení jógy a dechové cvičení pomoci smířit se s událostmi, zpracovávat je a najít zase vnitřní klid. Lekci je nutné domluvit předem s ohledem na typ praxe, čas lektorky a volného místa v sále.

Ilustrační fotografie k meditacím

Meditace s mluveným slovem

FYZIO JÓGA V lekci dbáme na to, aby ásany=pozice byly praktikovány s ohledem na principy zdravého pohybu a v rytmu dechu. U ásan vysvětlujeme, kde/jak je třeba se opřít, co nebo kam se vytáhnout, co uvolnit, a zapojujeme také představivost, a tím naše mysl zůstává v přítomném okamžiku. V lekcích nás čekají také různé dechové techniky, které lze využít i mimo podložku. Závěr lekce patří vedené relaxaci, při které si dovolíme chvilkové zastavení a čerpání všech benefitů z předchozího cvičení.

Připojte se k nám

získejte pozvánky na naše akce