přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Lektoři

Andrea Freiová

Rozhodla jsem se představit se prostřednictvím odpovědí na otázky, které od kamarádů, známých a účastníků kurzů nejčastěji dostávám.

Stále jsem ale přesvědčená, že nejlepší způsob, jak někoho poznat, je se s ním osobně setkat. Budu se tedy těšit na viděnou, kdy budu moci poznat i já Vás.

Jak jsi se dostala k tomu, co děláš?

Od dětství mám ráda sport, pohyb v přírodě, tanec a setkávání se s lidmi. Zároveň hledám cestu, jak se rozvíjet, nezůstávat na místě a vést svůj život vpřed směrem, se kterým jsem spokojena. Jako každý jsem zažila okamžiky, které mne nutily přemýšlet. Náročné zaměstnání mi přinášelo finanční hojnost, ale zároveň mne velmi vyčerpávalo. Jsem moc ráda, že jsem v tu dobu mohla poznat ty, kteří dali mé současné cestě cíl – lektorku grafoterapie Petru Sehnalovou a zakladatelku Školy přírodní léčby Živý čchi-kung Michaelu Sklářovou. Po absolvování kurzů a studia bylo jasné, kam mé kroky povedou. Šířit tyto metody dál mi dává smysl.

Jak dlouho se tomu věnuješ?

S čchi-kung jsem se prvně setkala v roce 2006, kdy jsem ze zvědavosti navštívila seminář Natalie Yadryshnikové z Ruska. Následovaly kurzy pravidelného cvičení u její žákyně Michaely Sklářové, dvouleté zájmové studium čchi-kung na Škole čchi-kung a v roce 2015 profesní studium oboru pro budoucí lektory akreditované MŠMT, zakončené certifikátem.

Nyní cvičím denně, vedu kurzy čchi-kung v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Kaplici, Vyšším Brodě, Táboře… Stále se vzdělávám rámci zajímavých projektů a také s mistrem čchi-kung z Ruska Elenou Tomilinou.

Grafoterapii jsem začala poznávat v roce 2013. Lektorské studium jsem zakončila v roce 2015. Od té doby tuto metodu aktivně používám a vyučuji pro všechny, kteří mají chuť pro sebe něco udělat.

Čím tě zaujal čchi-kung a čím grafoterapie?

Čchi-kung pro mne spojuje pohyb, relaxaci, meditaci v dokonalé harmonii. Když se mu věnujete, po čase zjistíte, že získáváte mnohem víc, než jen zdravé tělo a odpočinutou mysl.

Grafoterapie přináší rozvoj osobnosti pomocí písma. První, co mě napadlo, když jsem o ní slyšela bylo: Je to vůbec možné, psát a přitom měnit stereotypy chování? Přeměnit strachy a obranné mechanismy v něco, čeho se nemusím bát a co mi bude prospívat? A to „jen“, když budu psát pod vedením lektora? Připadalo mi to tak zajímavé, že jsem to musela zkusit.

Mají ty dvě věci něco společného?

Obě oblasti, čchi-kung i rukopis, mají sílu pozitivně působit na Váš život. Během obou poznáváte sami sebe, věnujete si pozornost a čas a dostáváte odměnu v podobě zdraví, klidu, vyrovnanosti, vnitřní síly a odvahy ke změně.

Co ti dává čchi-kung?certifiká AF

Díky čchi-kung můžu udržovat své tělo v dobré fyzické i psychické kondici a zároveň odpočívat a doplňovat síly. Během cvičení vnímám hluboký klid, cítím se vědomá v přítomném okamžiku. Pomáhá mi také k poznání vyššího Já a rozvoji intuice.

Co tobě osobně přináší grafoterapie?

Grafoterapie je pro mě způsob, jak být sám sobě terapeutem. Cílená změna písma mi pomohla změnit naučené reakce a nesloužící modely chování, které mi bránily na cestě k mým cílům. Naučila mne najít to, co mi vyhovuje a užívat si to.

Jaké koníčky mimo práci děláš?

Mám ráda tanec, hudbu, dynamický pohyb i toulky přírodou. Jsem ráda ve společnosti, lidé mě inspirují a má práce s nimi mě motivuje. Splnila jsem si sen a zvolila si povolání, které je mým koníčkem. A proto si nyní užívám cestu ke zdraví, k sobě, k harmonii, radost z možnosti probouzet v lidech vědomí a lásku, spojení mého osobního růstu s příležitostí být oporou druhým lidem na jejich cestě životem.

Fotografie lektora Andrea Freiová

lektoři