přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Lektoři

Lucie Formanová

S jógou jsem se setkala už v dětství skrze svého dědu, který nás se sestrou učil stát na hlavě a říkal „to je jóga“. Další setkání přišlo až v dospělosti ve formě doplňkového strečinku k mým jiným koníčkům – lezení a slackline. Později, v těhotenství, jsem začala navštěvovat vedené lekce a po porodu jsem se přihlásila na kurz ochutnávky Jivamukti jógy. Během tohoto kurzu se zažehla jiskra a po dokončení jsem už tušila, že nic nebude jako dřív. A tady začala má pravidelná jógová praxe. Přišla vnitřní touha poznat víc, a tak jsem absolvovala školení lektorů pod vedením své učitelky Lenky Knag v ostravském studiu Pranava jóga centrum. Po školení jsem dostala příležitost vést lekce a tato zkušenost mi otevřela zase nové obzory a výzvy. Být učitelem jógy je pro mne velmi zodpovědná záležitost. Stále se učím. Mým záměrem není, abyste přijali mé názory a představy jak „dělat“ jógu, ale abyste je prozkoumali a prověřili na sobě.

Co se ásanové praxe týče, nejbližší je mi asi provádění pozic v pojetí Ashtanga jógy. Ale často má praxe a to, co učím, vychází z toho, že kombinuji a prověřuji na sobě v praxi způsoby provádění jednotlivých ásan v pojetí různých škol (Iyengar, Ashtanga, Jivamukti…) a zkoumám, co „to dělá“ a jak mi to funguje nebo ne. A nějaký výstup z toho nabízím dál dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. I mé pohledy a učení prochází neustálým procesem a vývojem.

V mých vedených lekcích se tedy také setkáte kromě fyzického cvičení (ásana – pozice) s meditacemi, povídáním o jógové filosofii a chantováním manter. V poslední době mi obzvlášť přirostla k srdci právě praxe chantování („zpívání“) manter. A protože tento druh praxe je mému srdci velmi blízký, pořídila jsem si indické harmonium, které využívám jak pro svou vlastní praxi, tak na svých lekcích, abych mohla tuto krásnou praxi sdílet.

Love&Namasté

Fotografie lektora Lucie Formanová

lektoři