přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Lektoři

Tereza Čapková

John Green v jedné své knize napsal: “Zamiloval jsem se tak, jako když člověk usíná; pomalu pomaličku a pak najednou úplně”.

A tak podobně se to stalo se mnou a jógou. Nebyla to láska na první pohled, dokonce ani na druhý. Bylo to, jakoby někdo zasadil semínko do mé duše bez mého vědomí, až se jednoho dne prodralo ze tmy na světlo, a pak už jen rostlo, rostlo a rostlo.

Lásku k józe si buduji 10 let a první seznámení s ní přišlo při mé měsíční cestě do Indie. Tenkrát jsem ještě jógu vnímala především jako tělesné cvičení na podložce.

V roce 2016 mým životem prosvištěl určitý vítr a otočil mě jako korouhev na střeše o 180 stupňů. Najednou jsem se ocitla na křižovatce svého přístupu k životu. Na křižovatce svých pocitů a iluzí. A právě v této době jsem se dostala na první lekci kundalini jógy (jógy vědomí) a od této doby se stala mou součástí. Od loňského roku po absolvování ročního učitelského výcviku ji pravidelně denně parktikuji a je to láska.

Kundalini joga mě naplňuje, uspokojuje a více nehledám. Pokaždé, když si zacvičím nějakou dynamičtější sestavu, zazpívám hezkou mantru, nebo si přečtu kus výkladu z knihy - nepřestává mě udivovat její hloubka. Učí mě trpělivosti, učí mě zbavovat se ega a dávat prostor pokoře. Učí mě mít ráda sama sebe a všechny živé bytostí, učí mě žít v přítomnosti - TEĎ A TADY. Na druhou stranu je to jóga velmi ostrá, neustále člověka konfrontuje s jeho slabostmi a zlozvyky, zažitými programy. Po letech praktikování často zjišťuji, jako by se člověk vracel někde na začátek. Zvláštní pocit, který je jak obohacující a osvobozující ve všech jeho směrech, tak ale zároveň přináší nespočet výzev, které mě posunují dál, někdy až mílovými kroky.

Kundalini jóga je jedinečná a účinná forma jógy, která se zaměřuje na aktivaci kundalini energie, což je energie uložená v dolní části páteře. Tato energie se obvykle považuje za "spící" a cvičení kundalini jógy má za cíl ji probudit a vést ji nahoru páteří, což má pomoci s duchovním růstem a osvícením. Tato jóga vědomí nabízí mnoho výhod pro naše tělo i mysl. Cvičení kundalini jógy mohou pomoci posílit tělo, zlepšit flexibilitu a koordinaci, zmírnit bolesti zad a zlepšit celkovou pohodu těla. Může také pomoci zklidnit mysl, zlepšit koncentraci a pomoci v boji s úzkostí a depresí. Kundalini jóga může také pomoci při hledání vnitřního míru a duchovního růstu. Cvičením tohoto druhu jógy si můžete pomoci otevřít duchovní dimenzi, rozvinout svou intuici a pomoci si při hledání smyslu života.

Jóga je pro mě cesta, která mi ukazuje nové možnosti, přináší mi čistou otevřenou mysl a klid, rozvíjí mou trpělivost, vtahuje do přítomného okamžiku, naplňuje mé srdce laskavostí.

Mým přáním je tento stav mysli předat dalším lidem, které jóga baví a inspiruje.

Jsem také cestovatelkou bez plánu cesty, miluji svoji rodinu, jízdu na kole v lese, hory, moře a přírodu v každém ročním období i počasí.

Motto: S KAŽDÝM POCHOPENÍM TOHO, CO NECHCEŠ, SE DOSTÁVÁŠ BLÍŽE K TOMU, CO OPRAVDU CHCEŠ.

Fotografie lektora Tereza Čapková

lektoři