přihlášení | registrace

JÓGA POD VĚŽÍ JÓGOVÉ STUDIO

Poprvé na lekci

TADY NALEZNETE NĚKOLIK RAD,
KTERÉ VÁM MŮŽOU PŘIJÍT VHOD:

Chcete posílit tělo a vyplavit endorfiny, nebo potřebujete zrelaxovat během hektického dne – se správným výběrem stylu jógy vám rádi pomůžeme, proto se nás klidně zeptejte. Nebo využijte naši sekci „styly jógy“, ve které vám napovíme, co vás na jednotlivých lekcích čeká.

Bude se vám dobře cvičit v pohodlném sportovním oblečení, které vás neomezuje v pohybu. Na dynamičtější lekce raději zvolte takové, ve kterém vám nebude příliš teplo a přibalte malý ručník, na klidnější lekce pak něco, v čem vám nebude zima, pokud budete setrvávat v pozici.

Ve studiu na vás čekají k vypůjčení podložky, takže není nutné mít svou vlastní. Pokud je však pro vás z hlediska pohodlí nebo hygieny příjemnější vlastní podložka, určitě si ji přineste. Ostatní pomůcky máme pro vás připravené - nestyďte se je při pozicích použít, pomohou vám, abyste se v nich správně nastavili a uvolnili.

Před cvičením alespoň hodinu a půl nejezte, pokud vás přepadne hlad, vhodné je ovoce či něco lehčího, co vás nezatíží.

Vyhraďte si na jógu dostatek času – na lekci přijďte dříve, abyste měli čas se v klidu převléct a připravit. Je lepší, pokud na lekci nedorazíte ve spěchu a stresu, ale naopak se vám už po cestě podaří naladit na vlnu klidu a pohody. Určitě přijďte včas – pozdní příchody na lekci ruší koncentraci ostatních i výklad lektora.

Při příchodu do studia se ztište, pokud v sále právě probíhá předchozí lekce. Uvidíte sami, že závěrečná relaxace je velmi příjemná a klid napomáhá k celkovému uvolnění.

S lektorem komunikujte – prodělali jste úraz, máte nějaký zdravotní problém? Pokud o tom lektor bude vědět, dá na vás pozor, abyste si v jednotlivých ásanách neublížili. Stejně tak se můžete na lektora obrátit po lekci, pokud vás ještě něco zajímá nebo vám některá pozice nebyla úplně jasná.

Po lekci nespěchejte, ale užijte si prostor, který jste si během dne vyhradili jen pro sebe. Klidně se u nás posaďte, dejte si čaj, prolistujte zajímavé knihy o józe nebo si povídejte s ostatními.

Po hodině jógy je vhodné doplnit tekutiny, proto si nezapomeňte přibalit nejlépe láhev s vodou. Drobné občerstvení naleznete i u nás. Během lekce však nepijte, abyste zbytečně nechladili oheň, který cvičením rozdmýcháváte.

Ilustrančí foto z power jógy

Seznamte se s všemi druhy jógy, se kterými
se u nás můžete setkat

více zde